Site logo

Inżynieria internetu rzeczy Kierunki studiów w Polsce

inżynieria internetu rzeczy

W systemach takich „inteligentne” obiekty (urządzenia, przedmioty, rzeczy) mogą pobierać z otoczenia, gromadzić, przetwarzać i wymieniać dane za pośrednictwem Internetu. Nauczysz się, jak wyposażyć rozmaite urządzenia (stacjonarne i mobilne) w inteligentne sensory, często realizujące także wstępne przetwarzanie zbieranych danych, elektroniczne identyfikatory oraz elementy wykonawcze. Pojęcie „Internetu rzeczy” zostało użyte po raz pierwszy w 1999 roku przez brytyjskiego przedsiębiorcę Kevina Ashtona, jednak sama koncepcja jest nieco starsza, bowiem 11 świetne sposoby aby nauczyć się handlować z akcjami zaczęto nad nią pracować w latach osiemdziesiątych XX wieku. Mówiąc najprościej, Internet rzeczy jest systemem urządzeń elektronicznych, które mogą komunikować się i wymieniać dane za pomocą sieci i bez ingerencji człowieka. Mogą to być telewizory, roboty sprzątające, lodówki, zegarki, czy samochody posiadające specjalne funkcje, ale Internet rzeczy poszerza obszar zainteresowań, kierując się w stronę urządzeń medycznych, a nawet całych miast. Internet rzeczy, określany skrótem IoT, to zagadnienie, o którym mówi się coraz głośniej i częściej.

Problemy poruszane na zajęciach inspirowane są realnymi projektami realizowanymi w firmach z branży IT.

Rekrutacja na studia II stopnia na kierunku Inżynieria Internetu Rzeczy na studia rozpoczynające się od lutego 2024 r.

Będziesz pracować przede wszystkim indywidualnie i projektowo (w formule PBL – Project Based Learning), co przygotuje Cię do efektywnego współdziałania w zespołach, zwykle interdyscyplinarnych. Inżynieria Internetu Rzeczy to kierunek dla ambitnych osób, które chcą rozwijać się na wielu płaszczyznach. Metodyka PBL pozwala na zdobycie zarówno umiejętności miękkich jak i twardych. Nauczysz się nie tylko konstruować kompletne systemy IoT, ale także współpracować w grupie. To połączenie sprawia, że nie obawiam się o swoje miejsce na rynku pracy.

Główny przedmiot kierunkowy – PBL, opiera się na cotygodniowych warsztatach, wspomagających robienie dużego projektu semestralnego. Podejście jest mocno niekonwencjonalne – zamiast klasycznego „zakuwania”, co tydzień studentom przedstawiane jest inne zagadnienie, nad którym pracują oni sami pod nadzorem nauczyciela. Zajęcia nastawione są na pracę w grupach oraz kształcenie umiejętności współpracy. Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? To kierunek dla osób będących „na czasie” z nowinkami technologicznymi. Dla ludzi zainteresowanych informatyką, Internetem, światem cyfrowym.

  1. Będziesz pracować przede wszystkim indywidualnie i projektowo (w formule PBL – Project Based Learning), co przygotuje Cię do efektywnego współdziałania w zespołach, zwykle interdyscyplinarnych.
  2. Nowoczesny program, zaangażowani wykładowcy i realizacja praktycznych projektów sprawiają, że nauka staje się przyjemnością.
  3. Podstawowym założeniem programu studiów jest nauczanie projektowe bazujące na metodzie PBL (ang. Project Based Learning) i Double Diamond by Google.
  4. Na portalu internetowym odwiedzający znajdują najnowsze informacje na temat uczelni wyższych w Polsce, a także o ofertach pracy, praktyk i staży.

Kształcenie na kierunku Inżynieria Internetu Rzeczy umożliwia – na bazie podstawowej wiedzy z obszaru informatyki, telekomunikacji i elektroniki – nabycie specjalistycznych umiejętności w zakresie projektowania i realizowania systemów Internetu Rzeczy. Internet w dzisiejszych czasach jest najważniejszym źródłem informacji i równie istotną platformą komunikacji. Na portalu internetowym odwiedzający znajdują najnowsze informacje na temat uczelni wyższych w Polsce, a także o ofertach pracy, praktyk i staży. Znajdą tu również porady dotyczące budowania ścieżki kariery zawodowej, rozwoju osobistego, a także informacje związane z maturą.

Strona Internetowa jest tworzona i wystawiana z zastosowaniem Node-RED Dashboard.

Będziesz osobą rozchwytywaną przez firmy tworzące i wdrażające innowacyjne rozwiązania, w szczególności firmy informatyczne, międzynarodowe korporacje i firmy konsultingowe, start-upy. Będziesz mieć także kompetencje, żeby pracować w zawodach, które dziś jeszcze nie istnieją. Moim zdaniem kierunek inżynieria internetu rzeczy daje możliwość fizycznego zetknięcia się z narzędziami, które w innym przypadku poznalibyśmy dopiero w pracy po studiach.

inżynieria internetu rzeczy

Nowoczesny program, zaangażowani wykładowcy i realizacja praktycznych projektów sprawiają, że nauka staje się przyjemnością. Na studiach poznajemy zagadnienia z wielu dziedzin technicznych, uczymy się samodzielnie rozwiązywać problemy i rozwijamy umiejętności miękkie, dzięki czemu już podczas studiów jesteśmy rozchwytywani przez pracodawców. Dzięki małej liczbie osób na kierunku i dużej liczbie projektów zespołowych jesteśmy bardzo zgraną grupą i każdy z nas może liczyć na pomoc innych. Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy Internet służył głównie do wysyłania maili i dzielenia się swoim życiem na portalach społecznościowych. Coraz więcej mówi się o Internecie rzeczy – koncepcji, zgodnie z którą przedmioty codziennego użytku (choć nie tylko one) nabierają inteligencji – mogą przetwarzać dane, a tym samym pomagać nam w codziennych obowiązkach. Nic zatem dziwnego, że https://www.fx770.net/trump-trade-language-about-the-last-togen-27-november-2019-27-november-2019/ to jeden z kierunków cieszących się największą popularnością wśród nowych studentów.

Współpracujemy z wieloma firmami z branży IT

Zajęcia będą prowadzone we współpracy ze specjalistami z firm i instytucji działających w obszarze nowoczesnych technologii. Dzięki temu absolwenci kierunku będą posiadać więdzę techniczną połączoną z umiejętnościami, które są bardzo przydatne przy zakładaniu start-upów i rozwijaniu przedsiębiorstw. Podstawowym założeniem programu studiów IIR jest nauczanie oparte na najnowszych metodach kształcenia. Stawiamy na nauczanie projektowe bazujące na metodzie PBL (ang. Project Based Learning) i Double Diamond by Google.

Ważnym aspektem jest również współpraca z przedsiębiorcami i firmami z branży IT. Akademia Internetu Rzeczy jest inicjatywą środowiska uniwersyteckiego w celu przybliżenia zagadnień najszybciej rozwijającej się dziedziny elektroniki i informatyki. W ramach Akademii Internetu Rzeczy będą otwarte seminaria, darmowe warsztaty laboratoryjne i hakatony. Już teraz jest dostępna seria ponad 32 artykułów „Systemy dla Internetu Rzeczy” w miesięczniku Elektronika Praktyczna.

Dużo się słyszy od znajomych z innych kierunków, że jest ciężko, że nie widzą sensu w tym co robią. Tymczasem u nas panuje cały czas przyjemna atmosfera pracy, wsparcia. Na kierunku jest niewiele osób, co daje atmosferę « szkolnej klasy » i pozwala zbudować dobre relacje z grupą. Twoją bazą będzie wiedza z informatyki, telekomunikacji i elektroniki. Będziesz zdobywać specjalistyczne umiejętności w zakresie projektowania i realizowania systemów Internetu Rzeczy.

Studia na kierunku inżynieria internetu prowadzone są przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zlokalizowany przy ul. Najlepiej punktowane przedmioty podczas rekrutacji to matematyka, fizyka oraz informatyka. Podstawowym założeniem programu studiów jest nauczanie projektowe bazujące na metodzie PBL (ang. Project Based Learning) i Double Diamond by Google. Dowiesz się, jak zaprojektować i zrealizować infrastrukturę sieciową (teleinformatyczną), wykorzystującą łączność przewodową lub bezprzewodową, która – przez Internet – zapewnia połączenie poszczególnych inteligentnych urządzeń. Kierunek jest prowadzony w formule projektowej (PBL – Project Based Learning). Kierunek IIR wyróżnia się na tle innych kierunków Politechniki, przede wszystkim dużą ilością projektów i praktycznych zadań.

Otwarte Laboratorium Dydaktyczne Systemów Wbudowanych i Internetu Rzeczy

Kształcenie na kierunku Inżynieria Internetu rzeczy na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy na temat projektowania urządzeń dedykowanych do zastosowań Internetu rzeczy. Ponadto, zaznajamiają się z działaniem sieci pakietowych oraz regułami konfiguracji urządzeń sieciowych, zasadami opracowywania koncepcji i projektowania inteligentnego urządzenia IoT, jak również zasadami tworzenia oprogramowania mikrokontrolera na potrzeby konkretnych urządzeń. Rozwiniesz swoją wiedzę z informatyki, telekomunikacji i elektroniki.

Comments

  • No comments yet.
  • Add a comment